Automatyka: dostępne działy
Fotka główna

FENIX POLSKA oferuje sprawdzoną i cieszącą się od lat uznaniem u odbiorców automatykę do sterowania systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz czujniki poziomu cieczy.

Dział ten dzielimy na 5 kategorie:

Do utrzymania i kontrolowania temperatury w pomieszczeniach oferujemy termostaty elektroniczne do montażu naściennego (podtynkowe i natynkowe) oraz do montażu na szynie DIN (w rozdzielni elektrycznej). współpracujące z czujnikami powietrznymi lub podłogowymi. Termostaty z czujnikiem powietrznym stosuje się do pomieszczeń, w których ogrzewanie podłogowe jest jedynym źródłem ciepła. Czujnik powietrzny montowany jest na wysokości wyłącznika światła w miejscach, gdzie nie ma przeciągów i nie są narażone na działanie światła słonecznego, bądź innych źródeł ciepła. Termostaty z czujnikiem podłogowym należy montować w łazienkach, kuchniach i wszędzie tam, gdzie ogrzewanie podłogowe nie jest jedynym źródłem ciepła - ma zapewnić komfort ciepłej podłogi. . Czujnik montuje się tuż pod powierzchnią podłogi w szczelnie zasklepionej rurce w równej odległości pomiędzy kablami grzewczymi.

Automatyka przy ogrzewaniu przeciwoblodzeniowym pozwala na duże oszczędności energii elektrycznej, szczególnie jeśli zastosujemy regulatory  z czujnikami temperatury i wilgotności (detekcja śniegu i lodu) do ekonomicznego sterowania systemami grzejnymi o dużych mocach. Montaż regulatorów w rozdzielni na szynie DIN.

Automatyka ogrzewania, wentylacji i klimatyzacj

 

  • Termostaty przemysłowe
  • Regulatory temperatury
  • Regulatory mocy
  • Regulatory i przetworniki ciśnienia
  • Przetworniki temperatury
  • Przetworniki wilgotności
  • Przetworniki przepływu powietrza
  • Sygnalizatory do separatorów
  • Sygnalizacja wycieku

Oferta systemów alarmowych do separatorów substancji ropopochodnych i separatorów tłuszczu. Separatory powinny być stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zanieczyszczenia środowiska naturalnego.  Dla zapewnienie ich optymalnej pracy konieczna jest odpowiednia automatyka. W ofercie FENIX POLSKA znajdują się sygnalizatory do separatorów ropopochodnych i separatorów tłuszczu.

Do ochrony wyposażenia przed zalaniem (np. do ochrony urządzeń elektronicznych w serwerowniach) oraz do kontroli instalacji wodnych przed wyciekiem można zastosować sygnalizator wycieku / nadmiernej wilgotności NVP z czujnikiem montowanym w miejscach najbardziej narażonych na zalanie, w nieckach, zagłębieniach. Jeżeli przewodność spadnie poniżej nastawionej na NVP, jest aktywowany przekaźnik.

Zastosowania
Aktualności
2021-05-27
Nowy katalog produktów - zastosowania zewnętrzne
 Z największą przyjemnością prezentujemy nasz nowy katalog produktów do zastosowań zewnętrznych. Znajdziecie w nim systemy do ogrzewania przeciwoblodzeniowego rynien, rur i...
newsletter
Chcesz być na bieżąco z nowościami i promocjami Fenix Polska Sp. z o.o. - zapisz się do naszego newslettera.