Automatyka: Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe
Fotka główna

Automatyka przy ogrzewaniu przeciwoblodzeniowym pozwala na duże oszczędności energii elektrycznej, szczególnie jeśli zastosujemy regulatory  z czujnikami temperatury i wilgotności (detekcja śniegu i lodu) do ekonomicznego sterowania systemami grzejnymi o dużych mocach. Montaż regulatorów w rozdzielni na szynie DIN.

Dział ten dzielimy na 3 kategorie:

Automatyka przy ogrzewaniu przeciwoblodzeniowym pozwala na duże oszczędności energii elektrycznej.

 

  • regulator LTO2-R7 - dwustrefowy regulator z zestykiem alarmowym, wyswietlaczem do ekonomicznego sterowania systemami grzejnymi o dużych mocach i powierzchniach dachów, rynien, rur spustowych.
  • regulator LEM-R7 - do sterowania rozmrazaniem rynien i rur spustowych. W komplecie zintegrowany czujnik lodu/śniegu  i kabelkowy czujnik temperatury.
  • regulator LTR-7 - do sterowania ogrzewaniem rynien z czujnikeim temperatury powietrza.

Regulatory nie są konieczne do sterowania pracą przewodów samoregulujących PROTEKTOR Regulatory oszczędzają energię włączając ogrzewanie, kiedy jest potrzebne i pozwalają utrzymywać dokładna temperaturę rurociągu. Do sterowania pracą kabli grzejnych PROTEKTOR polecamy termostaty do montażu w tablicy elektrycznej lub do montażu bezpośrednio na rurze (lub naściennie). Możliwe sterowanie bezpośrednio obwodem grzejnym (maksymalnie do 20 A):

Regulatory do sterowania ogrzewaniem przeciwoblodzeniowym podjazdów, schodów.

 

  • Regulator LEM-G1 z dwoma czujnikami: zintegrowanym czujnikiem śniegu/lodu i kabelkowym czujnikiem temperatury.
  • Regulator LEM-GG z dwoma zintegrowanymi czujnikami: czujnikiem śniegu/lodu i wilgotności/temperatury.
  • Regulator LEM-GGT układ jak LEM-GG dodatkowo wyposażony w tuleje montażowe.
  • Regulator LTO2-G dwustrefowy regulator z zestykiem alarmowym, wyświetlaczem, do sterowania rozmrażaniem dużych powierzchni podjazdów,schodów, ramp, chodników. W komplecie czujnik śniegu/lodu ETOG-55.
  • Termostat LTD-1 dwustanowy do utrzymywania stałej temperatury ogrzewanej powierzchni,np.+3oC. Czujnik montowany w rurce osłonowej(peszlu), w ogrzewanej powierzchni np.podjeździe. Zakres regulacji 0/+35o C. Do sterowania małymi powierzchniami.
  • Termostat LTN2-1 do sterowania ogrzewaniem schodów wejściowych. Montaż termostatu podtynkowego wewnątrz domu, zaś czujnikapodłogowego na zewnątrz w rurce osłonowej peszla. Zakres regulacji 0/+40oC.
  • NOWOŚĆ - Termostat LTD4 - uniwersalny, dwustanowy regulator z wywietlaczem, obniżką temperatury i wyłącznikiem sieciowym.
Zastosowania
Aktualności
2021-05-27
Nowy katalog produktów - zastosowania zewnętrzne
 Z największą przyjemnością prezentujemy nasz nowy katalog produktów do zastosowań zewnętrznych. Znajdziecie w nim systemy do ogrzewania przeciwoblodzeniowego rynien, rur i...
newsletter
Chcesz być na bieżąco z nowościami i promocjami Fenix Polska Sp. z o.o. - zapisz się do naszego newslettera.