Przemysł: dostępne działy
Fotka główna

Firma LUXBUD posiada w swojej ofercie 3 podstawowe grupy systemów grzewczych do zastosowań przemysłowych opartych o elektryczne przewody grzejne:

 

  • system samoograniczający
  • system sektorowy
  • system szeregowy z kablami rezystancyjnymi
Dział ten dzielimy na 2 kategorie:

Podczas przesyłania mediów przez rurociągi czy przechowywania ich w zbiornikach występują, pomimo stosowania izolacji termicznej, straty ciepła powodujące obniżanie się temperatury medium. Kompensację tych strat łatwo i pewnie realizować można różnego rodzaju elektrycznymi przewodami grzejnymi. W zależności od warunków pracy (temperatura, środowisko pracy, warunki wybuchowe) stosuje się odpowiednie rodzaje systemów grzejnych opartych o te przewody. Firma LUXBUD posiada w swojej ofercie 3 podstawowe grupy systemów grzewczych opartych o elektryczne przewody grzejne:

 

  1. System samoograniczający
  2. System sektorowy
  3. System szeregowy z kablami rezystancyjnymi

W obiektach przemysłowych często zachodzi konieczność użytkowania różnego typu urządzeń elektronicznych wrażliwych na zmiany temperatury lub jej niskie wartości w warunkach zewnętrznych gdzie zjawiska takie występują dość często. Aby zapewnić stabilne warunki temperaturowe oraz zapobiec kondensacji wilgoci w obudowach, szafkach, rozdzielnicach itp. gdzie tego typu urządzenia funkcjonują stosowane są elementy grzewcze w postaci silikonowych płyt grzejnych lub płyt grzejnych w wykonaniu Ex dla stref zagrożonych wybuchem. Elementy grzejne tego typu oferują moce od 40W do 600W. Temperatura powierzchni płyty jest kontrolowana poprzez termostat, bezpiecznik termiczny lub wykorzystanie własności samoograniczenia mocy grzejnej. Możliwe jest również zastosowanie do ogrzewania obudów systemu samoograniczającego niskotemperaturowego opartego o przewody grzejne. W celu doboru takiego systemu prosimy o kontakt z firmą LUXBUD. Niektóre z oferowanych płyt grzejnych posiadają własny termostat reagujący na temperaturę otoczenia i nie muszą być wyposażane w dodatkowy regulator. W przypadku pozostałych płyt grzejnych zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora lub termostatu.

Zastosowania
Aktualności
2021-05-27
Nowy katalog produktów - zastosowania zewnętrzne
 Z największą przyjemnością prezentujemy nasz nowy katalog produktów do zastosowań zewnętrznych. Znajdziecie w nim systemy do ogrzewania przeciwoblodzeniowego rynien, rur i...
newsletter
Chcesz być na bieżąco z nowościami i promocjami Fenix Polska Sp. z o.o. - zapisz się do naszego newslettera.